• maaş alırken öğretmenlerin vicdanı sızlayacak mı

  14.
  Lan beyninin nöronlarını sktiklerim virüsü öğretmen mi çıkardı, öğretmen mi dedi yav biz bilmem kaç ay yatalım diye. Öğrenciler okula geldi de öğretmenler biz gelmiyoruz mu dedi? Birçok arkadaşım uzaktan eğitim için video, metaryel hazırlamakla meşgul. Nerdeyse hiçbiri bu durumdan memnun değil. Temmuz ve Ağustos döneminde -eğer virüsün etkisi geçerse- eğitimin devam etmesi yönünde sendikalara dilekçeler veriliyor.

  Nerenize ne yaptı lan bu öğretmenler? Aldıkları 4200 tl maaş. Asgari ücretin 2 katı bile değil. Siz böyle köpek gibi saldırırken vicdanınız sızlıyor mu da vicdan hesabına çekiyorsunuz insanları. Kim oluyorsunuz ulan siz? Götünüzdeki bokla milletin ekmeğine mi göz diktiniz? O zaman çocuğunu gönderme lan okula. Olmayan beyninle sen eğit.
  12 -4 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • anlamsız fotoğraflar

  218.
  Burot bey diyeceksiniz!

  anlamsız fotoğraflar
  4 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • saniye olması ama dakika diye isim olmaması

  2.
  O saniye zaman birimi anlamında değil, bildiğin “ikinci” demek. Arap kültüründe kızlara sıralama manasında rakamsal isimler koymak bir adetti:

  Elif: birinci, ilk
  Saniye: ikinci
  Tilte: üçüncü
  Rabia: dördüncü

  Vs.
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • aleviler üzerinden ofansif mizah yapan kadın

  42.
  Bunun neresi mizah, gülenler neye gülüyor Zaten anlamadım, kafam basmadı da; Madımak’ta öldürülen insanlar üzerinden sözümona hangi vicdanla mizah yaparsın? Bunu vicdanen kavrayabilmek için illa diri diri yakılmak mı lazım?
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • gerçek kesit

  318.
  Üniversite yıllarında harçlık çıkarmak için 3-4 bölüm figüran olarak oynadığım efsane reality şov.

  Çok ciddi bir sahne çekilirken güldüğüm için işime son vermişlerdi.
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • jeremy bentham

  12.
  Mutluluk ve haz üzerine en çok kafa patlatan filozof. Hatta mutluluğun derecesini ölçen ve “mutluluksal kalkalüs” adını verdiği bir alet geliştirmiştir. Ona göre insanın dünyada bulunma amacı mutlu olmaktır. Dolasıyla eğer karşı tarafı veya seni mutlu edecekse ufak yalanlar da söylenebilir. Ona göre eylemin sonucu önemlidir. Bu yönüyle katı ahlak kuralları ile tanıdığımız immanuel kant’tan ayrılır.

  Mutluluk ve haz merkezli odağını insanlardan sonra hayvanlara da yöneltmiş, onların da mutluluk, haz gibi duyguları olduğu için tüm hayvanlara değer verilmesi fikrini ortaya atmıştır. 19.yy’daki bu fikirleri günümüzün hayvan hakları anlayışına ilham olmuştur.
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • gecenin sözü

  15411.
  "Sahtekarlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir."

  George ORWELL
  6 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • bir adaya düşsen hangi yazarla düşmek isterdin

  32.
  Sunay Akın.

  Böyle heyecanlı heyecanlı enteresan hikayeler anlatırdı. Gerçi bir yerden sonra Bayar. O Zaman da ya bi sus sunay amk ya zaten Hindistan cevizimiz kalmadı diye atar yapardım.
  3 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • çocukluğu hatırlatan detaylar

  338.
  içinde kolonya bulunan bu küçük üçgen prizmalar. Sahi kimin aklına geldi acaba kolonyayı bu şekilde satmak?

  çocukluğu hatırlatan detaylar
  9 -1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • ezer gecerus

  3.
  Sen nerdeyse 60 yaşına gel, saçı sakalı ağart, dindar geçin sonra da sözlüğün birinde sadece nickini gördüğün birine ana avrat küfret. Yemin ederim harikasınız.
  7 -1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • yeni akit

  513.
  Atatürk düşmanı Akit Gazetesi, reklam parası için değerlerinden vazgeçip Turkcell'in Atatürklü 18 Mart reklamını sürmanşetten vermiş. Bence iyi olmuş. Paçavralardan ibaret sayfalar ilk defa bir anlam kazanmış.

  yeni akit
  2 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • anın görüntüsü

  44262.
  anın görüntüsü
  13 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • corona diye bişe yok hepsi algı operasyonu

  4.
  “Ben cahillerin ferasetine güveniyorum” diyen devlet adamları Burada mı? Lan bunların neyine güvendiniz. Kedi bile emanet etmem.
  7 -1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • mesajınız var kırmızısı

  40.
  Vay be! Ben o rengi yeşil sanıyordum. Artık ne zamandır mesaj gelmediyse.
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • güne bir bilgi bırak

  174.
  Veba salgını sırasında Venedikliler limanlarına gelen gemileri kırk gün boyunca tecrit altında tutup karaya ayak basmalarını engellerdi. Bu olaya dillerinde kırk anlamına gelen “cuaranta” kelimesinden türettileri “cuarantina” ismini verdiler. Bu kelime günümüze karantina olarak geldi. Yani bizdeki kırkı çıkmak, kırklamak tabiriyle hemen hemen aynı anlamdadır.
  4 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • the man from earth

  250.
  Her diyaloğu dikkatle ve defalarca dinlenilesi Harika film.

  “Ben Tevrat'la büyüdüm, karım Kuran'la, en büyük oğlum Ateist, en genci Scientologist, kızım ise Hinduizm öğreniyor. Sanıyorum, oturma odamda din savaşı yapılacak kadar boş yer var. ama hepimiz "yaşa ve yaşat"ı uyguluyoruz.”
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • rene descartes

  141.
  Hani bazen aşırı gerçekçi rüyalar görürüz. Alarm çalar ve uyanmışızdır. Kahvaltımızı yapar ve işe gitmek için hazırlanırız. Fakat tam bu sırada bir alarm daha çalar. Aslında az önce yaşadıklarımız tamamen rüyadır. Aşırı gerçekçi bir rüya.

  Kendisi de böyle bir rüyanın sonucunda hiçbir şeyden kesin emin olamayacağız teorisini ortaya atar. Çünkü duyu organlarının bize sunduğu tüm bilgiler yanıltıcı olabilir. Mesela bir suyun içindeki kalemin kırık gözükmesi gibi. Halbuki kalem sapasağlamdır.

  Fakat descartes ilkçağ filozofu aşırı şüpheci pyrrhon ile fikirlerinin tamamen örtüştüğünü düşünmüyordu. Ona göre kendisi farklı bir şüphecilik ortaya koymalıydı. Ve sonunda Sadece Zihin denilen olgunun varlığı kesindir, Diğer her şey bir yanılsama olabilir teoremini geliştirdi. Yani beden denilen şeyin varlığından emin değilim ama Zihin kesinlikle var. Kendimi bedensiz düşünebiliyorum ama Zihinsiz düşünemiyorum fikrini ispatlayan en meşhur cümlesini söyledi: “düşünüyorum, öyleyse varım.”
  4 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • ateistleri 3 kelime ile anlat

  3.
  Lan senin kelime haznen zaten 3. Üç kelimeyle anlatmak tabi zor senin için.
  2 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • sözlük yazarlarının ruh halleri

  14913.
  Bazen kendimi şu yüz ifadesiyle duvara bakarken buluyorum.

  sözlük yazarlarının ruh halleri
  2 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • babanın garip huyları

  2929.
  Kuş gribinin revaçta olduğu yıllarda evdeki muhabbet kuşunun kafesini battaniye ile örtüyordu grip olmasın diye. Baba bu öyle bir şey değil diyince de sen ne bilirsin diye azarlıyordu.
  3 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • yeni şeyler getiriyorum