• başı açık kadınların her saniye günah işlemeleri

  14.
  başını sımsıkı türbana sarıp dapdar etekler giyen güruh zannımca başı açık olan kadınlardan daha bir dikkat çekmektedir. saç teliyle orgazm olan bir topluluğu kafadaki türban mı dizginleyecek? aynı şey kadınlar için de geçerli olmalı o zaman. onlar da erkek saçından orgazm olabilirler. biz de her saniye günah işliyoruz o zaman senin mantığınca.

  senelerdir kafanıza tıkılmış kadının ikinci plandaki düşüncesi işte böyle saçına, tırnağına kadar kurcalatır kadın toplumunu. ama işinize gelmeyince de "islam hoşgörü dini, kolaylık dini" deyip mağrur bir havayla gezersiniz.
  3 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • sabahattin ali

  167.
  kuyucaklı yusuf ve kürk mantolu madonna gibi şaheserler yaratmış, aldırma gönül, geçmiyor günler gibi şiirlerini uzun yıllar hapis yattığı sinop cezaevi'nde yazmış, faili meçhul bir cinayete kurban gitmiş sosyalist görüşlü güzel insan.

  sabahattin ali deyince aklıma hep o edebiyat kitaplarındaki gözlüklü fotoğrafı gelir. resmin altında da 1907-1948 yazar. gencecik bir insanın o masum ve bilgili bakışları, 41 yaşında hayattan koparılması hep içimi burkmuştur. savunduğu düşünceler yüzünden, kimseye bir zarar vermemiş olmasına rağmen bilinmeyen bir takım kişilerce katledilip adı faili meçuller listesine alındı. ama kendisininde de dediği gibi " böyleymiş kara yazımız" (bkz: kara yazı)

  ahmet kaya, geçmiyor günler ve kara yazı şiirlerini besteleyip; ilk albümü olan ağlama bebeğime koymuştur.

  burda çiçekler açmıyor
  kuşlar süzülüp uçmuyor
  yıldızlar ışık saçmıyor
  geçmiyor günler geçmiyor

  avluda volta vururum
  kah düşünür, otururum
  türlü hayaller görürüm
  geçmiyor günler geçmiyor

  dışarda mevsim baharmış
  gezip dolaşanlar varmış
  günler su gibi akarmış
  geçmiyor günler geçmiyor

  gönülde eski sevdalar
  gözümde dereler, bağlar
  aynada hayalin ağlar
  geçmiyor günler geçmiyor

  yanımda yatan yabancı
  her söz zehir gibi acı
  bütün dertlerin en gücü
  geçmiyor günler geçmiyor

  https://video.uludagsozluk.com/v/canlı-performansı-albüm-kaydından-iyi-olan-şarkıcı-25982/

  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • vahi öz

  10.
  rahmetlinin bedia ismiyle bir taş plağı da vardır.

  "çenen tutulsun bedia tır tır
  kel olsun kafan bedia pır pır" gibi sözleriyle dinlerken tebessüm ettiren; "bir avans ver bedia" dediğinde yerlere yatma sebebi olan müthiş yorumun sahibi güzel insan. öleli 42 sene olmuş ama sanki hala capcanlı aramızda gibi geliyor bu parçasını dinlerken.

  https://video.uludagsozluk.com/v/vahi-öz-26120/

  3 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • kocaeli üniversitesi anıtpark kampüsü

  3.
  2005- 06 öğretim yılı boyunca ders gördüğümüz, 4 kişilik asansöre 9 kişi binip aleti haşat ettiğimiz, şimdilerde hazırlık sınıfları ve konservatuar sınıflarının bulunduğu şehir merkezindeki sarı renkli binalar topluluğu.
  ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • çocukken yapılan şerefsizlikler

  550.
  efendim küçükken kedi manyağı bir tip olarak çok eziyet ettim hayvanlara. hele bir keresinde ailecek düğüne gidilecek. anne baba alelacele giydirdiler beni sokağa saldılar ve de dediler uslu uslu bekle bizi hazırlanıp gelicez diye. tamam dedim ve mahalleye king kong edasıyla fırladım ve aman allahım o ne! ta karşımda yavru bir kedi. hem de böyle sarı üstüne beyaz çizgileri bile var. dişisini görmüş damızlık boğa gibi atladım hayvanın üzerine kaptığım gibi aldım kucağıma. beş dakika mıncıklamıştım ki babamlar indi aşağıya dediler hadi düğüne gidiyoruz. ben de dedim bu hayvanı beslerim ben o yüzden sokağa salmayayım. apartman boşluğundaki teneke kovayı ters çevirdim kediyi de attım içine. üstüne de ağır bir taş koydum. amacım gelince kediyi ordan çıkarıp mıncıklama seansına kaldığım yerden devam etmek.

  neyse efendim işte düğüne gidildi, halaylar çekildi, göbekler atıldı, sarhoş amcalar olay çıkardı, çocukların balonu ellerinden kaçtı, birkaç çocuk da sandalyelerin üzerinde uyudu. yani bildiğimiz klasik bir düğün oldu. akabinde eve gidildi ve ben hemen o teneke kovaya baktım. ve tam tahmin ettiğim gibi... üzerinde taş kova bıraktığım gibi duruyordu. hay kedi canını senin deyip taşı aldım ve kovayı açmamla bir de ne göreyim? o sarı üzerine beyaz çizgileri olan yavrı kedinin yerine yeller essin. bana artık nasıl bir korku geldiyse anneeaaaoo deyip direk eve kaçtım. bu da böyle içinde yer yer şiddet barındıran şerefsizlik olgularıyla süslenmiş nacizane bir anımdır efendim.

  not: hiç hayvanlı porno izlemedim.

  not2: sapık değil gönül adamıyım.
  ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • jinekologkocasiolanurologkadin

  75.
  nick sayfama ilk entriyi yazan, sözlükte aldığım ilk özel mesajın sahibi olan, sesini ilk duyduğumda ulusal bir radyo dinliyorum sanısı oluşturan, istek parçalarımı çalan * sanat ve gotik hayranı güzel sesli insan.
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • atatürk ün ateist olduğu gerçeği

  31.
  din denen olgunun kalp işi, vicdan meselesi olduğunu hala anlayamayan zihniyetin ısıtıp ısıtıp önümüze getirdiği polemiksel hede.

  yahu bak arkadaşım, kardeşim, vatandaşım ! atatürk de bir insandı insan. ilk önce bunu bir halledelim. bir insanın da din ve vicdan özgürlüğü vardır. o yüzden isteyen istediğine inanır, isteyen inanmaz. senin bunu sorgulama, ortaya dökme gibi bir lüksün yok. anayasaya göre de suçtur. bunu ilk önce bir belle.

  gelelim işin dinsel boyutuna: " dinde zorlama yoktur" (bakara, 256). al bu da senin inandığın kitapta yazan ayet. şimdi bunlar ortada iken sen kalkıp da ülkesi uğruna yığınla yenilik, güzellik yapmış bir insanı magazinsel boyuta çekersen, adama ahmak derler. anlaştık mı?

  kalk biraz tarih oku, kurtuluş savaşı'nı filan oku. kafan açılsın, beynine oksijen gitsin bi...

  sevmek zorunda değilsin, ama saldıramazsın !
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • türkçe de az rastlanan isimler

  424.
  toner... evet bildiğimiz bir yazıcı parçası olan toner. adam kalkmış oğluna bu ismi koymuş. garip olan ise bu isme sahip olan amcanın yaklaşık 55 yaşında olması. yani demek amcanın babası taaa 55 sene evvel toner diye bir zımbırtının icat edileceğini öngörmüş(!) (bkz: saçmalama olric)
  4 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • babaannelerle yaşanan ilginç diyaloglar

  19.
  - nereye çıktı şimdi senin tayinin?
  + kars'a çıktı babaanne.
  - ermenistan'a gideydin. daha uzak yer bulamadın mı?
  + şimdi görev aşkiyle alev alev yanan bu beden, her karış vatan toprağında çalışacağıdan mütevellit...
  - tamam, sus sus... keşke okumayaydın !
  3 -1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • galatasaraylı olmak için gerekli şartlar

  49.
  2000 yılında uefa kupası'nı alan kadroyu ve süper kupa'yı alan kadroyu ayrı ayrı ilk on birinden yedek futbolcusuna kadar sayabilmek.
  4 -1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • semiha yankı

  8.
  31 ağustos günü güzide(!) tatil beldesi kumladaki çakıl aile gazinosu'nda yaklaşık 3 saatlik bir program yapmış güzel sesli şarkıcı.

  gece saat 01:00 gibi eve doğru yürürken kadife sesini duyduğum ve canlı olarak da çok güzel bir sese sahip olduğunu anladığım kişi. yıllardan beri kart sesli dönme şarkıcıların anırtılarına alıştığım için sesi bana çok daha güzel gelmiş olabilir. orasını tam kavrayamadım...
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • türkiye şeriat ile daha iyi yönetilir

  27.
  her ne kadar troll bir başlık olsa da bir kaç sözüm var:

  kadının; kara köpek, domuz, eşek gibi hayvanlarla bir tutulduğu; dahası dünyanın balık ve öküz boynuzu üzerinde durduğunu belirten kadının dövülmesine hafifçe(!) izin veren, insanları birey olarak değil de sürü olan gören ve 9 yaşında evliliğe onay veren bir zihniyeti savunmanın verdiği eşsiz(!) tat... bu az önceki söylediklerime inanmayanlar en sahih hadis kitabı sayılan Buhari'nin kitabını tekrar gözden geçirsinler.

  ama hayır, koyun olup güdülmeye devam; okumak da neymiş !
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • babaannelerle yaşanan ilginç diyaloglar

  12.
  bir değişik versiyonu da benim başıma gelmiş diyalog. babaanne çok kızdırılmıştır ve sonrasında gönlünü almak için sorulur:

  + babaanne napıyorsun?

  - götüme bakıyorum !
  2 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • anneanne ile girilen ilginç diyaloglar

  1.
  yıllardan 1999, aylardan temmuz. o kavurucu sıcakta uyurken üstüne ince bir çarşaf almaya bile dayanılmayacak sıcak bir hava var. fakat anneanne üstüme yorgan örtmem konusunda direttikçe diretir. ve akabinde şöyle ilginç bir diyalog yaşanır:

  - oğlum bak ört şu yorganı üzerine hasta olursun sonra...
  + ya anneanne çok sıcak hava bari biraz böyle yorgansız yatayım.
  - tamam o zaman, uyuyunca bana haber ver ben gelip yorganı örterim üzerine.
  + ?!?!?!

  not: gerçekten çok ciddiydi.
  4 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • kızlara en çok yakışan şeyler

  80.
  ten rengi ve ya siyah renk ince çorap. yakışmayan kız yoktur.
  2 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • derin bir ah çektin içim yandı

  2.
  ahmet kaya'nın 1993 yılında çıkan tedirgin albümünden güzel bir parça.

  sözleri ali çınar'a, müziği ahmet kaya'ya ait olan; derin bir ah çektin içim yandı/ yetişmez ömrüm gençliğine dizeleriyle insanı paramparça eden vurucu şarkı.

  https://video.uludagsozluk.com/v/derin-bir-ah-çektin-içim-yandı-25789/

  2 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • çocukken oynanan sence kaç basıyor oyunu

  5.
  tempra slx model arabalarda hüsranla sonuçlanan oyun. (bkz: dijital gösterge)
  2 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • tarantino ve şiddetin normalizasyonu

  ?.
  rezervuar köpekleri filmindeki kulak kesme sahnesi ve akabinde o kesik kulağın yaklaşık 10 dakika boyunca ekranda görülmesi durumu bile filmin akışı içinde normal karşılanıyor. yapı olarak bir damla kan görüntüsüne bile dayanamayan ben, kanın gövdeyi götürdüğü o filmi hiç rahatsız olmadan izleyebilmiştim. tuhaftır gerçekten...
  4 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • babaannelerle yaşanan ilginç diyaloglar

  6.
  2010 yılındaki kpss faciası sonrası sınavın eğitim bilimleri kısmı iptal edilir ve yaklaşık 4 ay sonra tekrar sınava girilir: akabinde babaanneyle durum değerlendirmesi yapılır:

  - bu sefer kaç aldın imtihandan?
  + yine aynı puanı aldım babaanne...
  - niye, aynı soruları mı sordular?
  + ?!?!?!
  - niye gonuşmuyon?

  not: çok ciddiydi.
  6 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • atatürk yaşasaydı ramazan bayramını yasaklardı

  42.
  laiklik ilkesinin nereden anlaşıldığını merak ettiğim sözde öngüresel başlık.

  din ve devlet işleri birbirinden ayrılsın demiş ve uygulamış o kötülediğiniz adam. din denen olgu manevidir, kalpseldir kimsenin kimseye karışma hakkı yoktur. inanç sorgulama, bu yüzden ayrımcılık yapmak yoktur laiklikte. bu ilkeyi getiren biri için söylenmiş içi bomboş olan söz. söyleyene de söyletene de tez zamanda akıl fikir...
  2 -1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • yeni şeyler getiriyorum