• yaran minibüs diyalogları

  650.
  minübüsün bıçkın şöförü nedensiz bir sinirle arabaya atlar. çatacak bir şey aramaktadır ama bütün yolcular dersini ezbere çalışmış öğrenci gibi terbiyeli terbiyeli oturmaktadır. dikiz aynasından kızgın bakışlar atarak şoför arabayı çalıştırır ve yola çıkılır. arka taraflarda bir teyzenin küçük çocuğu camdan başını çıkarmaktadır ve şoför bu fırsatı kaçırmaz.

  - yenge abla, sok o çocuğu içeriye; bayrak gibi sallanmasın camdan...
  + napiyim evladım, çocuk işte durmuyor ki yerinde.
  - bak abulacım sok çocuğu... sonra başı duvara neyin sürtecek kıvılcım çıkacak...ondan sonra vay efendim çocuk duvara sürtüldü kıvılcım çıktı, uğraş dur.
  +!?!?
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • tümgenerale küfür eden er

  14.
  büyük bir ihtimalle eğitim zaiyatı olacak er. ölmeden önceki son sözleri de bahsi geçen küfürdür.
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • yalçın abi izleyen iletişim fakültesi öğrencileri

  ?.
  yaşlandırma tekniğinin sırrını öğrenmek için bilgisayar mühendislerinin ve yazılım uzmanlarının da izlediği gerçeği apaçık ortadadır.
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • kıyamet günü olası son sözler

  2.
  beni seviyor musun yahut kedi canını senin.
  ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • argo atasözleri ve deyimler

  410.
  volume1: katranı kaynatmakla olur mu şeker, cinsini s.ktiğim cinsine çeker.

  volume2: kasaba minnet edeceğime tutar kendi s.kimi keser yerim. *
  ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • türkiye de cinsellik

  9.
  hızlıdır.
  daha fragmanlardayken film biter. (bkz: erken boşalma)
  2 -1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • adnan oktar

  282.
  beni seviyor musunuz sorusuyla kafirleri nasıl göt edebildiğinin beni hala meraklara saldığı şahsiyet, nam-ı diğer motorcu adnan.
  4 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • arabaların yüz ifadeleri

  3.
  alfo romeo 156: asi devrimci
  ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • çocukken inanılan saçmalıklar

  789.
  babaanne yumurta kaynatmış ve 6 yaşındaki küçüğün önüne getirmiştir. o çocuksu açlığın vermiş olduğu heyecanla çocuk, yumurtanın kabuklarını tam temizlemeden yumurtayı yemeye koyulmuştur. yumurta ile beraber üzerindeki ufak kabuk parçalarını da yemektedir. tam bu sırada babaanne tıp terminolojisine girecek yeni bir fikir ortaya atar:

  - yeme kabuklarıyla, çüküne kaçar bir daha işeyemezsin!!
  + hönkk!!

  bu cümleler öyle etkili girer ki beyne uzun yıllar kaynamış kabuklu yumurta yenmez. bu tıpsal bilgiye körü körüne inanılır. hatta öyle ki yaş kemale erse bile yumurta yerken arasıra babaannenin bu sözü gelir akla ve sariselik bir tedirginlik sarar.
  2 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • kocasının ekmeğini yiyip ona itaat etmeyen kadın

  15.
  ortadaki sorunu kadınlara yıkmak yerine toplumun neden kadınlara bu rolü biçtiğini sorgulamak gerekmektedir. başka birinin ekmeğini yedirip onu minnet çemberi içine almaktansa eli ekmek tutan, bir işte bağımsız şekilde çalışıp özgür bir birey yapabilmektir bütün mesele. kadınlarımız arasında özgür bir iradeye, özgür bir maddi duruma sahip olanları can-ı gönülden kutluyor ve hala başkalarının eline bakmaya zorlanmış kadınlarımızın ise bir an önce bu kıskaçtan kurtulup özgür bir birey olmalarını diliyorum.

  kadınların saf dışı bırakıldığı ileri bir medeniyet dünya üzerinde olmamıştır, olamaz da!
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • sözlük yazarlarının koleksiyonları

  82.
  nümizmatik... yani bilinen adıyla para koleksiyonu. ilk başlarda cumhuriyet dönemi paraları biriktirir iken zamanla osmanlı paralarına yöneldim. ve gerçekten elinizde 180 yıllık bir abdulaziz dönemi parası tutmak çok heyecan verici.
  2 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • doğuş un isyanı

  1.
  doğuş'un isyanından daha çok düşündüren bir durum vardır:

  belliki adamın çocukluğu yetimhanede çok zor şartlar altında geçmiş. bunu bile bile, defalarca aynı şeyi sorup; doğuş'un ağzından küfür koparmaya çalışan ve bunu sonunda başaran muhabiredir benim asıl nefretim. bu kadar mı küçüldün, hiç mi haber bulamadın da bir adamın ağzından çıkacak bir küfüre kaldın ey muhabir!
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • çocukluk fotoğrafları

  4.
  askılı kırmızı bir pantolon, bir bacak basamağa atılmış, kol dize dayanmış, elde de bir yanmayan sigara...

  bir arkadaşımın 3 yaşına ait olan bu fotograf karesi, en komik karikatürlerden bile daha bir güldürmektedir beni. aynı sırada, zamanın ne kadar acımasız olduğunu göstermesi bakımından da bir o kadar can sıkıcıdır. en güzel çağlar bir kağıt parçasına hapsedilmiştir...
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • yerli dizi futbol ve facebook a adanmış bir ömür

  ?.
  okuma ve algılama sorunu olan bazı insanların, sırf savunmaya geçebilmek için bu gerçeği savunabildiği durumdur.öncelikle futbol:

  benim ülkemdeki ya da dünyanın her hangi bir yerinde yaşayan daha doğrusu yaşamaya çalışan bir insanın hayatı boyunca kazanabileceği parayı sadece bir ayda cebe indiren futbolcuların, her türlü şike ve pisliğe bulaşmış yöneticilerin olduğu bir ortamda ben böyle bir zevki reddediyorum. her hafta statları doldurup deve yüküyle para veren taraftarlar, hemen her evde bulunan dijitürkler, bazı şeylerin göstergesidir ama tabi görmek isteyenler için.

  sırada televizyon ve diziler:

  olayı başka yere çekmekte usta olanların sanki televizyon yayıncıları kapatılsın gibi bir fikir sunmuşum gibi savunmaya çalıştığı büyük bir ihtimal dizikolik bir beynin ürünü fikirler... olanca insanın bu televizyon denen aletten ekmek yediği bu aletin yasaklanmasının en mantıksız hareket olacağı 3 yaşındaki çocuk için dahi sabit bir fikirdir. herkesin gördüğü bir şeyin enteresan bir olaymış gibi tekrar tekrar sunulması basit savunma ihtiyacından başba bir şey değildir. kitle iletişim aracı olarak nitelendirilen bu tv denen aletin şuanda kanallara ceza niyetine belgesel yayınlatıldığı ortamda, bilgi verici yayınların ceza gözüyle görüldüğü gayet aşikardır. her güne bir dizi, her gece beyne ayrı bir ninni kampanyasına devam!

  şimdi de türklük sorunsalı:

  yazılan yazıyı nasıl yorumlayıp nasıl okuduğunu bilmediğim kişilerin her fırsatta milliyetçiliğini kabarttığı durumdur. türklüğe karşı en ufak bir hakaret olmamasına rağmen; hatta türk ismi bile geçmemesine rağmen sanki bu konuya saldırılmış gibi yorum yapılmaktadır.

  tweet atmaya devam, face'de sürekli okey, muhabbet,oyun oynama ve ömür tüketmeye devam, ağızdan salyalar saçarak futbol kavgası yapmaya devam... aman sakın ha! alıp elimize bir kitap okumayalım. fikir üretmek yasak!!
  ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • bir düşünce uğruna hapse atılmak

  2.
  düşünce suçluları ya da bir başka deyişle fikir cezalıları kavramını yaratan, en ufak bir beyin kıvılcımına dahi tamammülü olmayan faşist yönetimlerin cezalandırmaktan çekinmediği beyinsel fonksiyon: düşünme...

  yeri gelince insanı diğer canlılardan ayıran bu fonksiyonu böbürlenerek söyleyen bazıları nedense bu yeteneğini kullanmaya kullanmaya köreltmiştir. başkalarının da kendileri gibi olmasını isterler. hal böyle olunca fikir üretimi yapan beyinleri zindana tıkarlar. ama şunu göz ardı ederler. fikir denilen şey en tehlikeli mikroptan bile daha hızlı yayılır. istediğiniz kadar dezenfekte edin bu fikir denilen mucize yayılmaya devam edecektir.

  ayakların baş, başların ayak olduğu toplumlarda en sık görülen insanlık utancıdır.
  3 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • rutkay aziz in altın portakal konuşması

  5.
  mesele bu adamın ayyaş olması durumu değildir. asıl mesele şudur ki ayyaş diye yaftaladığın adamın, çoğunun görmezden geldiği gerçekleri görüp o kadar kişinin önünde haykırmasıdır.
  31 -5 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • yerli dizi futbol ve facebook a adanmış bir ömür

  ?.
  televizyon denen aletin bir takım fırsatçı ellerde ne kadar tehlikeli sonuçlar doğurduğunun açık kanıtıdır şu günümüzdeki gençliğin durumu.

  çok değil daha 90 yıl önce gerçekleşen kurtuluş savaşı'ndan bihaber olan ama sıra dizileri saymaya gelince tam otomatik bir makineye dönüşen gençliği yarattığı için acilen bu aletin yayıncılarına müdahele edilmelidir.

  gerçek dünyayla bağı kopmuş, sanal kahramanları hayalinde büyüten, onlar gibi olmayı kendine ülkü edinmiş, "damarlarındaki asil kan" coca colaya dönüşmüş, yeni bir nesil...

  yakın tarih sorulunca survivor'daki birinciyi söyleyen; darbelerden, savaşlardan, ekonomik bunalımlardan haberi olmayan el bebek gül bebek gençliği yetişiyor hayırlı olsun!
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • yaran türkçe altyazı çevirileri

  493.
  i am legend filminden kısa bir sahne:

  baş aktör will smith, kendilerini tanrının kurtaracağını söyleyen hatuna bas bas bağırmaktadır: "god is a lie.. god is a lieeeeeaaağğğ" diye çemkiren will abinin hemen altındaki altyazı aynen şöyledir:

  tanrı yok... tanrı diye bir şey yokkkkk (haşa de ulan)
  1 -1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • bankamatiği 15 dakika boyunca meşgul eden dana

  38.
  leş gibi temmuz sıcağında bankamatik kuyruğuna girilir. hemen önde bankamatikle cebelleşen tere batmış amca, kendi sıkıntısıyla birlikte vücudundan salgıladığı buram buram ter kokusunu da kuyruktakilerle paylaşmaktadır. ıkınır mıkınır bir türlü parasını çekemez. tam 15 dakika sonra ince bir "eeh mına goyyim deknolocinin" küfürü edip ter kokusunun savura savura olay mahallinden uzaklaşır.
  ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • serdar ortaç a alternatif şarkı sözleri kampanyası

  3.
  kasaplar satar eti, ben seni satamam,
  ah girdim kalbime yar satırla söksem atamam.
  ciğere odaklanmış kedi gibi bakma öyle gözlerime,
  etin kilosu oldu 40 lira kusura bakma bir parça önüne atamam...
  5 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 • yeni şeyler getiriyorum